Systematika dovozu z Německa

Jak to celé funguje…

1. Specifikace

 

Která značka, model, či motorizace bude pro vaše potřeby nejvhodnější? Jaká je maximální částka, kterou jste ochotni investovat? 

Projděte si prosím nabídku na internetu a udělejte si přehled o cenách, výbavách, apod.

Můžete si samozřejmě přečíst i některé z recenzí, které jsou na internetu stále častěji k dispozici.
Zkušenosti jiných uživatelů vám mohou usnadnit rozhodování.

Jakmile budete mít tyto  základní otázky zodpovězeny, můžeme přistoupit k vyhledání konkrétního zadání dle vámi zvoleného typu a prověření dle VIN. 

 

2. Prověření

 

Odešleme vám seznam 3-10 položek (dle aktuální nabídky). Následně zvolíme 1-3 nabídky, které nejlépe splňují vaše očekávání.

Nejlepší nabídky telefonicky prověříme, zajištění VIN kódů je prvotní krok, který podnikáme v momentě, kdy máme vybrány konkrétní nabídky.

Kontrolou VIN kódu v systému výrobce si zodpovíme otázku, zda má nabídka doložitelnou historii, tedy deklarovaný stav kilometrů, zda má za sebou případné opravy a detailní informace o celkovém provozu  (vše je odvislé od výrobce, u některých bohužel není dostupná ucelená databáze servisní historie).
Jako podpůrný element k získání informací o historii vozu vždy žádáme od prodejců i protokol ze stanice technické kontroly.

Nyní naplánujeme itinerář pořadí prohlídek vybraného. Opět telefonicky kontaktujeme prodávající o našem příjezdu a konkrétní vybrané nabídky rezervujeme.

 

 

3. Účast při dovozu a financování, popř. odpočet DPH

 

Zde je důležité se rozhodnout, zda máte zájem se dovozu osobně zúčastnit, má to vliv na celý průběh, a to především na způsobu přepravy vozu do ČR.

 Nemáte zájem nebo se dovozu nemůžete zúčastnit?

Požádáme vás oproti smlouvě o finanční zálohu v rozmezí 25-100% z kupní ceny vámi zvoleného automobilu a dovoz zajistíme s účastní našeho řidiče popř. odtahovým vozem. Celý dovoz dokážeme zajistit také „na klíč“, to znamená, že se o celý proces postaráme a vy už si jenom převezmete dokumenty a klíče. 

Pokud si zvolíte financování, záloha bude kopírovat výši akontace.
S financováním Vám rádi pomůžeme, dlouhodobě spolupracujeme s několika finančními společnostmi a tak Vám dokážeme nabídnout skutečně výhodné financování. Financovat lze všechny typy dopravních prostředků dovezených ze zahraničí.

Pro firemní klientelu se zaměřujeme na vyhledávání nabídek s odpočtem DPH. Každý plátce DPH má možnost odpočtu DPH i na dopravní prostředky dovezené z Německa či jiného členského státu.

 

 

4. Prohlídka u prodejce

 Osobní prohlídka našim technikem na místě prodejce zvolené nabídky jako celku, v dalších krocích prohlídka motorového prostoru, podvozku, laku i pomocí digitálního přístroje na měření tloušťky laku, stavu opotřebení interiéru, dále servisní knížky, kódu od rádia, atd.

Prohlídku můžete absolvovat s námi i na dálku – živým video přenosem Vám vše ukážeme.

 

 

 

 

5. Dovoz do ČR

 

Dovezené dopravní prostředky ze zahraničí podléhají absolvování:

– technické kontroly pro individuální dovozy ze zahraničí na kterékoli STK 
– měření emisí
– poté lze registrovat

Technickou kontrolu  či měření emisí můžeme zajistit v otázce cca 1-4 dnů dle konkrétní situace.

 

6. Registrace

Pro registraci  je nutné mít předem uzavřeno zákonné pojištění (povinné ručení). Výhodné zákonné pojištění pro vás rádi zajistíme.

Na základě ověřené plné moci pro vás můžeme tento úkon zajistit.

 

Příklady možných postupů u dovozu z Německa pro firmy

Nákup z vlastních zdrojů v Německu
 • V tomto případě:
 1. Zvolíme a prověříme nejvhodnější nabídku 
 2. Pomůžeme Vám uzavřít smlouvu mezi vaší firmou a německým prodejcem, případnou vyjednanou slevu jako jediní na trhu přenecháme celou ve váš prospěch
 3. Vůz si sami uhradíte v Německu včetně kauce na DPH ve výši 19% kupní ceny, většina německých prodejců tento krok vyžaduje kvůli místním finančním úřadům
 4. Kauce 19% vám bude po doložení vývozních dokumentů a kopie velkého technického průkazu vrácena nazpět bankovním převodem německým prodejcem
 5. V případě zájmu vám pomůžeme vyřídit veškeré formality spojené s dovozem  do ČR (registrace, přihlášení, výhodné povinné ručení apod.)
Nákup přes DovezuAuto.cz a financování auto úvěrem
 • V tomto případě:
 1. Zvolíme a prověříme nejlepší nabídku 
 2. Uzavřeme za Vás kupní smlouvu s německým prodejcem, ta tedy bude mezi německým prodejcem a naší společností DovezuAuto.cz, případnou vyjednanou slevu jako jediní na trhu přenecháme celou ve váš prospěch
 3. Zvolíte si společnost poskytující financování, v tomto bodě vám rádi pomůžeme, dlouhodobě spolupracujeme s několika finančním institucemi a dokážeme vám zajistit opravdu výhodné podmínky. Požádáme o předschválení auto úvěru, určíte si výši akontace a délku splácení s výpočtem splátek
 4. Složíte nám při podpisu smlouvy akontaci (standardně v rozmezí 20-50%), zbytek kupní ceny nám po předání vozu uhradí společnost poskytující financování
 5. V nejbližším zdaňovacím období vám bude navráceno 21% DPH z pořizovací ceny vozidla
 6. Účetně se tato varianta dovozu automobilu chová stejně, jako byste vůz nakoupili zde v ČR a nemusíte řešit komplikace s kaucemi a jejich zpětným vyžádáním
 7. V případě zájmu vám pomůžeme vyřídit veškeré formality spojené s dovozem do ČR (registrace, přihlášení, výhodné povinné ručení apod.)