Systematika dovozu z Německa

Jak to celé funguje…

1. Princip dovozu a specifikace vhodného vozidla

Princip dovozu s DovezuAuto.cz spočívá v komplexní službě na klíč, kdy si z tepla domova nebo z pohodlí kanceláře u nás objednáte konkrétní vozidlo a vše ostatní již zajistíme v bezkonkurenční kvalitě my.
Vozidlo vám předáme kdekoli v ČR, přihlášené, pojištěné a připravené k užívání. Dopřejte si komfort bezstarostné koupě od profesionálů, kteří mají své povolání jako poslání.

Nyní ke specifikaci, která značka, model, či motorizace bude pro vaše potřeby nejvhodnější? Jaká je maximální částka, kterou jste ochotni investovat? 

Jako první krok si projděte nabídku na internetu a udělejte si přehled o cenách, výbavách a na základě těchto informací snadno získáte představu o cenové hladině. 
Můžete si samozřejmě přečíst i některé z recenzí, které jsou na internetu stále častěji k dispozici. Zkušenosti jiných uživatelů vám mohou usnadnit rozhodování.

Jako druhý krok, pojďte vaši představu konzultovat s námi. Máme mnoho zkušeností a jistě vám budou užitečné ke správnému nasměrování. Poměrně často zaznamenáváme, že klienti po konzultaci s námi přistupují významně jinak ke stanovení cenové hladiny, případně i k technické specifikaci vozidla.

Jakmile budete mít jasnou základní představu, můžeme přistoupit k vyhledání konkrétního vozidla a prověření veškerých dostupných podkladů.   

2. Prověření

Na základě stanovených kritérií vám připravíme seznam 3-10 vozidel (dle aktuální nabídky). Následně zvolíme 1-3 nabídky, které nejlépe splňují vaše očekávání. Můžeme pracovat i s nabídkami, které máte nalezeny svépomocí za předpokladu, že nepřekračují náš přísný kvalitativní rámec, který striktně dodržujeme.

Nejlepší nabídku telefonicky prověříme, získáme od prodejce veškeré informace a podle nich posuzujeme, zda se jedná o vozidlo, které považujeme za vhodné k dovozu.

Automaticky vyřazujeme tyto nabídky:

– nelze doložit servisní historii
– vadný technický stav
– havárie (akceptujeme přelakování 1-2 dílů, případně výměnu předního nebo zadního nárazníku kvůli poškození při parkování, výměnu např. zadní výztuhy pod nárazníkem již nikoliv)
– účel použití v půjčovně, v autoškole, taxi a jiné závadné způsoby užití
– neseriózní prodejní místo

Zodpovíme si tedy veškeré uvedené body a necháváme si zaslat kompletní dokumentaci k vozu, na základě které vždy duplicitně vozidlo prověřujeme u dealera dané značky u nás, abychom předešli komunikační chybě ohledně historie s prodejcem v zahraničí.

Kontrolou VIN kódu v systému výrobce si zodpovíme otázku, zda se shodují informace o vozidle od prodejce, jestli má daná nabídka doložitelnou historii, tedy deklarovaný stav kilometrů, zda má za sebou případné opravy a detailní informace o celkovém provozu (vše je odvislé od výrobce, u některých bohužel není dostupná ucelená databáze servisní historie).

Jako podpůrný element k získání informací o historii vozu vždy žádáme od prodejců i protokol ze stanice technické kontroly. Tím, že velmi pečlivě uvažujeme, od jakého prodejce vůz nakoupíme, můžeme za 11 let zkušeností zhodnotit cca 95% shodu mezi informacemi deklarovanými prodejcem a jejich skutečnou hodnotou.

Pokud vyhodnotíme nabídku jako relevantní, vozidlo rezervujeme a zařadíme jej našemu technikovi do itineráře prohlídek na daný týden.   

3. Podpis kupní smlouvy, financování a odpočet DPH

Vzhledem k tomu, že vůz lze v Německu rezervovat pouze na 24 hodin, řešíme situaci tak, že pro vás připravíme kupní smlouvu a obratem po doručení podepsané kupní smlouvy od vás podepisujeme s prodejcem závaznou objednávku.

Požádáme vás oproti zálohové faktuře o finanční zálohu v rozmezí 25-100% z kupní ceny vámi zvoleného automobilu, po obdržení zálohy vám automaticky odchází daňový doklad k přijaté záloze. 

Výše zálohy na vozidlo přímo ovlivňuje celkové kalkulované náklady.

Drtivá většina našich klientů, kteří mají prostředky na koupi vozu k dispozici a nevyužijí financování, nám poskytují 100% kupní ceny vozu předem, aby náklady na dovoz byly co nejnižší. Nikoho však k tomuto nenutíme, je to o svobodné volbě a komfortním pocitu každého z vás.

Pokud si zvolíte financování, záloha bude kopírovat výši zvolené akontace. 

S financováním vám rádi pomůžeme, dlouhodobě spolupracujeme s několika finančními společnostmi a tak vám dokážeme nabídnout skutečně výhodné financování. Financovat lze všechny typy dopravních prostředků dovezených ze zahraničí.

Pro firemní klientelu se zaměřujeme na vyhledávání nabídek s odpočtem DPH. Každý plátce DPH má možnost odpočtu DPH i na dopravní prostředky s možným odpočtem dovezené z Německa či jiného členského státu.

 

4. Prohlídka vozidla u prodejce

Téměř každý týden vyjíždí na 2-3 dny náš technický specialista na kontroly vozidel do Německa a prohlíží mezi 5-15 vozidly na každé cestě.
Je to klíčový člověk pro DovezuAuto.cz, protože jestliže on jako velký puntíčkář sdělí, že vůz je v pořádku a doporučí jej ke koupi, pak jsme si jisti, že naše přísná kvalitativní pravidla budou naplněna.

Osobní prohlídka naším technikem je velmi komplexní, jde doslova po centimetrech. Přál bych vám to vidět. Jen pro představu, každá prohlídka i s prohlídkou na zvedáku a testovací jízdou v rozsahu 30-40 km se odehrává v průměrném čase 2,5 hod.
Dokážeme tedy po prohlídce velmi kvalitně zhodnotit reálný stav vozu.
Kontroluje se vše. Veškeré funkce vozu, optika, technika, diagnostika, stav brzd, pneumatik, atd.

Dostanete od technika report a 50-150 fotografií, dle stavu vozu a může se s vámi spojit formou videohovoru přes WhatsApp nebo Viber a ukáže vám nejvýznamnější nedostatky.

Pakliže cca v 5% případů narazíme na předem nesdělený technický nebo optický problém, technik vám bude volat a dohodnete se spolu, zda akceptujete zjištěný stav, či nikoliv.
Vždy vám dá doporučení, zda koupit nebo ne a skutečně má smysl mu důvěřovat. Pokud nekoupíme, odstupujeme s prodávajícím od smlouvy a pro vás prohlédneme další vůz z výběru.

Cílem je koupě nejlepší možného stavu vozu v poměru k vaší investici.

 

5. Dovoz do ČR

Vozidla dovážíme téměř výhradně na kamionu našeho smluvního přepravce s adekvátním pojištěním, jsme takto všichni chráněni i u vozidel mnohamilionové hodnoty.

Dovezené dopravní prostředky ze zahraničí podléhají absolvování:

– evidenční kontroly u mladších vozidel nebo u vozidel s platnou STK z Německa, kterou již naštěstí zákon v ČR akceptuje
– případně technické kontroly pro individuální dovozy ze zahraničí na kterékoli STK a měření emisí

Poté lze vozidlo registrovat. 

6. Registrace

Registrace vozidla je pevnou součástí služeb DovezuAuto.cz.

Pro registraci  je nutné mít předem uzavřeno zákonné pojištění (povinné ručení). Výhodné zákonné pojištění pro vás rádi zajistíme a nejen to, máme v portfoliu všechny pojišťovny a máme tak pro vás nachystanou vždy tu nejvýhodnější nabídku.

Potřebujeme od vás pouze ověřenou plnou moc.