Ford Ranger DC 3.2 AT 147kW Wildtrak, nový vůz, 10/2017

Občas se musím pousmát nad tím, jak jiná jsou předání nových vozů koncovým klientům s nejrůznějšími ceremoniemi a ovacemi od těch “našich” obchodně-partnerských ve smyslu: “Zdarec, kde to stojí? Dej mi klíč… Kde to mám podepsat?…Opovaž se ty papíry položit na auto…Kde je druhej klíč a kódy?..Jo, tady, už jsem si to strčil do kapsy a zapomněl jsem na to…Co klíče k tažnýmu?…Jo, mám je…Palubní literatura?..V přihrádce, ok. Servisní kniha má vypsaný iniciály? Ne? Tak to vypiš…a neválej to v těch šutrech, jak to bude vypadat… a rychle, klient na nás čeká…” 😀

To je samozřejmě notně přitažené za vlasy. Prohlídka i nového vozu musí být vždy velmi důkladná, protože se bohužel čas od času objevují poškození i na nových vozech a ta jsou o to bolestnější právě proto, že se jedná o vůz nový… ale do určité míry to tak občas funguje. Zvláště, když přebíráte pracanta, který by měl mít už při předání klády na korbě a aspoň kousek bláta na koberci řidiče 😉 Není to přece žádná leštěnka.

Je to ale stále pravda i u vrcholné verze Rangeru Wildtrak s kompletní výbavou? Nejsem si úplně jist. Možná naopak takový vůz by si zasloužil tu krásně nasvětlenou předávací místnost s malými kulatými stolečky s vonící kávou a milou asistentkou, držící v ruce dárkové tašky s diářem a reklamní tužkou autohausu.

Takto naspecifikovaný Ranger opravdu dobře vypadá, budí respekt a upoutává pohledy všech okolo. Na silnici doslova září. Výbava obsahuje adaptivní tempomat, asistent pro jízdu v pruzích, vůz čte značky, sedíte v krásných a pohodlných sedadlech, v kabině je spousta místa pro celou posádku, výhled z vozu je skvělý, navigace se systémem SYNC3 vám jízdu usnadňují na maximum, kožený volant s multifunkcí dává zapomenout, k jakému účelu byl vůz navržen a stává se tak absolutně multifunkčním uživatelským nástrojem, který dokáže na korbě uvézt přes tunu nákladu a to skutečně až na místo, ne jen na kraj lesa. Naopak mu vůbec nevadí, že se cestou musí brodit až v 80 cm vodě a blátem. Zvládne to s přehledem, a o to lépe, pokud si jej “obujete” na vhodné pneumatiky. Pak se možná budete rozmýšlet, jestli na sjezdovce chcete opravdu lyžovat nebo objevovat jeho schopnosti.

Pětiválcový motor se svou typickou zvukovou kulisou dotváří spolu s automatickou převodovkou symbiózu skvěle užitného auta, které vás jednoduše bude bavit a budete jej chtít neustále pokoušet.

Je to jiný pohled na tato auta a tradice hovoří o tom, že Ranger a jeho konkurenti budou mít vždy své pevné místo na trhu automobilů.

Přeji našemu stálému klientovi Pavlovi mnoho zábavy a radosti za volantem 🙂

Mj. jsme si s tímto vozem střihli nový “DovezuAuto” časový rekord od vyzvednutí u dodavatele po předání klientovi.
Ve 14:30 hod. jsme vyjížděli ze Sachsengarage z Dresden do Teplic na evidenční kontrolu na místní STK, v 17:00 hod. jsem vycházel z odboru dopravy v Teplicích se zaregistrovaným vozem na registračních značkách a v 17:15 hod. jsme klientovi vůz předávali v areálu jeho společnosti v Teplicích 😉

Aleš Blahůšek, DovezuAuto.cz

#Ford #Ranger #Wildtrak #Fun #Work #Life #DovezuAuto