Příjemná pohoda provázející celou atmosféru dovozu automobilu pro klienta Kamila, který si koupi svého vysněného Mercedesu plánoval mnoho let, prostupovala každým momentem naší komunikace. Motivující bylo, že ani já, jako zprostředkovatel a jakýsi “filtr” případných komplikací nemusel čelit žádným negativním zprávám. Kamil měl vůz vybrán svépomocí u hlavního dealera Mercedes-Benz ve Stuttgartu a k nákupu v tomto dealerství uvedu pár slov, protože zde se nakupuje trochu jinak, než by každý z nás očekával a tento způsob je čím dál více rozšířený u dealerů, dodržujících principy nejvyšší kvality.

Přesnost informací o skutečném stavu vozu ještě před jeho vyzvednutím a úhradou převodem je tak popisná, že jsem opravdu na voze po přímém kontaktu nenašel nic zásadního, o čem bychom předem nevěděli. Jediný detail, vycvaknutý plastový klip krytí zadního nárazníku zespodu, který jsme snadno zacvakli nazpět. Vzniklo zřejmě při manipulaci při převážení odtahovým vozem na místo prodeje, nic ale nebylo poškozeno.

Proč o tom píšu? Umíte si představit, že si v ČR jdete koupit ojetý vůz, prodejce vám poskytne informace a ty jednoduše přesně kopírují stav vozu? Vůz samozřejmě hradíte předem, než jej vidíte a vůz vyzvedáváte až po výzvě, že je připraven. Zatím je to pro mě nereálná představa, ale třeba se takto seriózního jednání i u nás jednou dočkáme…

 

Když se obrátíme směrem k faceliftové verzi W212 Coupé s plnotučnou motorizací 4,6 V8 s přeplňováním twin-turbo a převodovkou 7G-Tronic Plus, je to krom modelu AMG nejvýkonnější verze “éčka”, které je vlastně tak trochu derivátem řady C, s níž sdílí podvozkovou platformu a jež je adekvátně upravena pro zpracování velkého výkonu sametového osmiválce. Motor je velký elegán už od pohledu, stejně jako vůz jako celek, umí se však také řádně ozvat. Masívní točivý moment 600 N.m. vám vkládá nadvládu na silnici prakticky za jakékoliv situace. E 500 Coupé pravděpodobně nemá být sportovním vozem, ale jistota a chuť, s jakou vás vede krajinou budou jistě řidiče často svádět a velmi solidně jej také v zatáčkách podrží. Je to velmi dobrý způsob, jak spojit sportovně orientovanou eleganci do multifunkčního vozu s výbornou trakcí, který má punc výjimečnosti. Když totiž řeknete “E 500 Coupé”, není třeba cokoli dodávat.

Tento konkrétní vůz je vybaven veškerými bezpečnostními asistenty, adaptivním tempomatem, stereoskopickými kamerami pro hlídání prostoru před vozem, adaptivním podvozkem, inteligentními LED světlomety, panoramatickou střechou, atd., navíc mu skvěle sluší metalická šedá Selenit.

 

Jsem vděčný za to, že jsem mohl u realizace tohoto snu být a provést klienta Kamila celým procesem tak, aby si mohl moment pořízení vozu nerušeně a naplno užívat. Troufám si zhodnotit, že se nám to beze zbytku podařilo a pokládám to za jeden z velkých benefitů služeb DovezuAuto.cz.

 

Kamile, přeji Ti velkou pohodu za volantem 🙂

 

Aleš Blahůšek, DovezuAuto.cz

 

#Mercedes #E500 #Coupe #V8 #Stuttgart #DovezuAuto