VW Touareg 4.2 V8 TDI R-Line, 250kW, 4/2012, 155 tkm, (dovezeno 12/2017)

Jestliže jsem v posledním článku uváděl, že s Touaregem V6 TDI je možné např. vytrhávat bankomaty ze zdi, u osmiválce o výkonu 340 koní hovoříme ještě o jiné dimenzi.
Majitel by jej klidně mohl nabídnout městu Brnu k zapůjčení pro přestěhování hlavního nádraží včetně kolejí i paní, co uklízí toalety… to vše jedním sešlápnutím plynu, výkon na to má dostatečný!
Při sešlápnutí plynu totiž snadno nabýváte dojmu, že nemáte konkurenci, (i když to tak v realitě úplně nebude), tato 2,3 tuny vážící masa zrychluje tak, že by na to koukal i Usain Bolt.
Při řízení máte pocit něco mezi tankem, lokomotivou a supersportem. Síla, s jakou vás motor zatláčí do sedadla a zároveň záď vozu tlačí k zemi, je nebývalá.
Na 20″ kolech má Touareg V8 TDI jisté vlastnosti, v zatáčkách je stabilní a není pro něj problém na německé dálnici dosahovat maximální rychlosti okolo 250 km/h.
Tento konkrétní vůz měl pro mě osobně hraniční kilometrový nájezd vhodný pro dovoz, ale technický i optický stav vozu byl velmi slušný a klient David, majitel stavební firmy, měl jasno v tom, že pro jeho konkrétní účely a pohyb po stavbách nemá logiku vybírat vůz ve vyšší hodnotě.., tak to celé dávalo smysl.
Výbava tohoto vozu je takřka kompletní, nechybí adaptivní tempomat, 360° kamerový systém, odvětrávání sedadel, opticky vůz staví na jinou designovou úroveň R-Line paket včetně velkých kol.

Přeji Davidovi mnoho spokojených kilometrů 😉

Aleš Blahůšek, DovezuAuto.cz

#Volkswagen #Touareg #V8 #TDI #RLine #DovezuAuto