VW Touran 2.0 TDI CUP 103kW, 5/2014, 85.000 km

Rodinný vůz s preferencí značky VW a modelu Touran si u nás objednali klienti Zdenka a Patrik, kteří k nám přišli na referenci přes mého bratra. Jako drtivá většina našich klientů se plně spolehli na náš úsudek a na doporučení konkrétního vozu. Zpočátku nám nevycházelo spojení našich představ o kvalitách vozu, které považujeme za zásadní, s cenovým limitem, do kterého jsme se potřebovali vejít. Zrovna v daném období se také na trhu nacházelo mnoho vozů, které i když se na první posouzení zdály poměrně vhodné, tak vždy po prověření jsme objevili nějakou vadu. Dokonce jsme i při jedné z cest pro jiný vůz několik vozů prohlédli, ale štěstí nám nepřálo. To se nám dlouho nestalo. Jeden z vozů nebyl špatný, ale termín nebyl špatný nevystihuje to, jakým způsobem pracujeme a chceme pracovat. Občas to opravdu není jednoduché, růžové brýle dolů…

S klienty jsme diskutovali možnost adekvátního rozšíření budgetu a ejhle, najednou na nás vykoukl vůz, který po prvním seznámení i po prověření veškerých záznamů splňoval základní předpoklady pro úspěšný nákup. Prodejce v autorizovaném dealerství komunikoval bezchybně, vše bylo v pořádku a celý případ konečně nabíral ten správný směr. Dokonce vůz byl podstatně lépe vybaven, než bylo požadováno. Dobrý pocit, který vždy z celku nutně musím cítit, tam najednou byl a mé přesvědčení na tuto kartu vsadit se ukázalo jako správné. Za cenu sice zvýšené energie jsme konečně získali to, co jsme hledali. Velmi hezky vybavený vůz s průzračnou historií ve výborném stavu.

Je třeba si uvědomit, že VW Touran má podobně jako další MPV nejširší využití buďto jako rodinný nebo firemní vůz, který zájemci logicky volí právě kvůli široké využitelnosti pro převoz nejrůznějších věcí nebo zboží. To se pak často podepisuje na stavu vozů, zejména na jejich interiérech, poškození nakládacích ploch včetně zavazadlového prostoru, plastů uvnitř a zadního nárazníku, dále sedadel vzadu, výplních dveří, atp. Najít pak „netknutý“ vůz bývá velmi složité i u mladých vozů.

Jsem tedy opravdu rád, že se nám podařilo skloubit poměr roku první registrace, km nájezdu, stavu vozu po optické i technické stránce a nakonec i ceny a velmi obsáhlé výbavy, obohacené o nazdobenější provedení interiéru edice CUP, bi-xenonové světlomety, parkovací kameru, automatický parkovací asistent, atd.
Celkem dobře chápu, proč je VW Touran nejen v Německu tak oblíbeným vozem. S ním se opravdu dobře jezdí, zvláště s dostatečně výkonným dvoulitrem o výkonu 140 koní mu to sluší a je to příjemný, naprosto čitelný, kvalitní a ovladatelný vůz, který je vyvážený a prostý větších nedostatků. To celé podpořeno mírným, přesto sympatickým designem z něj dělá jednoho z nejlepších představitelů segmentu.

Za nás tedy úkol splněn a věřím, že si klienti Zdenka s Patrikem i s celou rodinkou užívají „nový“ automobil s radostí 😉

Aleš Blahůšek, DovezuAuto.cz

#VW #Touran #CUP #Family #DovezuAuto